به گزارش دفاع پرس، سردار سرتیپ بسیجی «بهمن کارگر» رئیس بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس صبح امروز در نشست صمیمی مدیران و کارکنان بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس و موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس که در سالن خلیج فارس این موزه برگزار شد، ضمن تبریک آغاز سال جدید و میلاد حضرت علی (ع) اظهار داشت: پیش از هر چیز به همه عزیزانی که در مجموعه راهیان نور در طول سال و به ویژه ایام نوروز تلاش و فعالیت می‌کنند، خداقوت عرض می‌کنم.

وی با اشاره به احادیث و روایاتی از اهل بیت (ع) مبنی بر اینکه پیشرفت و تکامل انسان باید همواره مداوم، روزانه و مبتنی بر آینده‌سازی باشد، افزود: متاسفانه یکی از مهمترین علل و موانع عدم موفقیت در اجرای برنامه‌ها این است که گا‌هی دچار عادات و روزمرگی می‌شویم که این در واقع نوعی آفت و مرگ خاموش برای یک مجموعه محسوب می‌شود؛ لذا اگر بر عادات غلط خود غلبه کنیم به اهدافمان خواهیم رسید.

رئیس بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس با بیان اینکه باید در برابر تحولات مثبت و ایده‌های نو و موثر انعطاف‌پذیر باشیم، ادامه داد: در مسیر ترویج ارزش‌های دفاع مقدس باید سعی کنیم تا متناسب با پیشرفت‌های علم و تکنولوژی حرکت و از ابزار‌های روز بهره‌برداری کنیم.

سردار کارگر گفت: اگر می‌خواهیم کارهای ما ماندگار بماند، باید به جوان‌ها اعتماد کرده و به آن‌ها بها دهیم. ما در دوران دفاع مقدس به جوانان اعتماد کردیم و توانستیم کشور را در برابر تجاوز و شدائد جنگ ۸ ساله حفظ کنیم.

وی با تاکید بر اینکه بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس پذیرای همه اقشار، احزاب، مذاهب، ادیان و گروه‌هاست، خاطرنشان کرد: باید توجه داشت که یکی از مهمترین عوامل موفقیت در عرصه دفاع مقدس این است که به هیچ وجه اجازه ندهیم دفاع مقدس وارد مسائل سیاسی و جناحی شود؛ چراکه در این گنجینه عظیم همه سهیم بودند و در واقع متعلق به همه ملت ایران است.

رئیس بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس همچنین گفت: مقام معظم رهبری در دی‌ ماه سال‌ گذشته مطالب ارزشمندی را در دیدار مسئولان بنیاد با ایشان در مورد دفاع مقدس فرمودند مبنی بر اینکه «ما جنگ را با آن زحمت انجام دادیم، بهره معنوی جنگ را باید مردم ببرند و این هم برای یک سال، ۲ سال و ۱۰ سال نیست؛ بلکه متعلق به یک قرن است؛ یعنی ما همچنان که سرشکستگی قرارداد ترکمنچای را هنوز داریم حس می‌کنیم و باید پیروزی این جنگ را تا ۱۰۰، ۲۰۰ سال آینده حس کنیم. و این نمی‌شود، مگر با شکافتن ذره ذره سلول‌های این جنگ. این جنگ خیلی فوق‌العاده است، واقعا فوق‌العاده است، هر ذره ذره‌اش را آدم برود و بشکافد در آن حرف‌ها و مطالب است. خداوند ان‌شالله شما را موفق بدارد. ان‌شالله کارتان را به جای مطلوبش برسانید. کارتان کار مهمی است. حفظ آثار جنگ و تدوین دقایق و ریزه‌کاری‌های دوران دفاع مقدس یکی از بهترین و با ارزش‌ترین کارهاست که الحمدالله شماها به آن مشغول هستید و ادامه می‌دهید و ان‌شالله به نتایج خوبی هم خواهد رسید. خسته از کار نشوید. کار را تمام شده فرض نکنید. آثار و برکات دوران دفاع مقدس باید در ذهن‌های مجموعه جامعه ما و جامعه اسلامی، سال‌های متمادی باقی بماند و این هم بسته به کار شماست.»

وی با اشاره به اهمیت موضوع دفاع مقدس در کلام رهبر معظم انقلاب از گذشته تا به امروز گفت: مقام معظم رهبری همچنین در سال ۷۹ فرمودند که «امروز کار عدّه‌ای که به میدان جنگ رفتند و در این هشت سال، آن حماسه را آفریدند – چه شهدایشان، چه ایثارگرانشان، چه رزمندگانشان – دیگر تمام شد. آن‌ها کار خودشان را کردند. پس از پایان کار آن‌ها، کار یک خیل عظیم دیگری آغاز می‌شود؛ بعد از پایان جنگ نوبت این خیل عظیمی است که این دیگر مساله‌اش ۸ سال نیست؛ هشتاد سال هم اگر طول بکشد، جا دارد.»