به گزارش دفاع پرس، سردار «محمدمسعود زاهدیان» رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر ناجا با حضور در خبرگزاری دفاع مقدس در جمع خبرنگاران با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای انقلاب اسلامی، دفاع مقدس، مدافع حرم، نظم و امنیت و عرصه مبارزه با موادمخدر، روز خبرنگار را به خبرنگاران و اصحاب رسانه تبریک گفت.
وی در ادامه اظهار داشت: خبرنگاران خبرگزاری دفاع مقدس جزو یادگاران دفاع مقدس محسوب می‌شوند، چرا که یاد شهدا را زنده نگه می‌دارند و فرهنگ ایثار و شهادت را ترویج می‌دهند. امیدوارم که همه ما میراث‌داران خوبی برای فرهنگ مقاومت و پایداری که حضرت امام خمینی (ره) باب آن را گشودند و رهبر معظم انقلاب اسلامی در ادامه بر آن تاکید داشتند، باشیم.
سردار زاهدیان خاطرنشان کرد: دشمن تلاش دارد موج ناامیدی در کشور به راه بیاندازد و توانمندی‌های نظام جمهوری اسلامی ایران در ۴ دهه گذشته را پنهان کند و یا زیر سوال ببرد. توانمندی‌های این نظام بر مبنای فرهنگ مقاومت و استقامت مردان در عرصه‌های مختلف به وجود آمده است. روزی دفاع در سنگرهای جنگ تحمیلی بود و امروز دفاع به سنگرهای مختلف از جمله دانشگاه کشیده شده است و باید تلاش کنیم تا به ارتقا و اعتلای فرهنگی، علمی، اقتصادی و… این نظام بپردازیم.
رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر در حوزه آسیب‌های اجتماعی گفت: هجمه‌های فرهنگی زیادی علیه کشور ما صورت می‌گیرد و دشمن تلاش دارد در حوزه‌های فرهنگی و اجتماعی از ما تلفات بگیرد. روزگاری در جبهه نظامی دشمن از ما تلفات می‌گرفت که آن انسان‌ها شهید و مایه افتخار ما می‌شدند، اما امروز آن فردی که در عرصه فرهنگی و اجتماعی تلف می‌شود، دیگر مایه افتخار نیست و بلکه موجب سرافکندگی است.
وی با تاکید بر موضوع تربیت جوانان عنوان کرد: در شش جلسه‌ای که با موضوع آسیب‌های اجتماعی خدمت مقام معظم رهبری برگزار شد، در خصوص ۳۷ موضوع بحث و گزارش ارائه شد که در نهایت رهبری ۵ موضوع را به عنوان اولویت‌ها انتخاب کردند و دستور فرمودند در رابطه با این موارد کارهای ویژه صورت بگیرد. ایشان ضمن اینکه فرمودند امروز بزرگترین موضوعی که کشور را تهدید می‌کند، آسیب‌های اجتماعی است، اعتیاد و مواد مخدر را اصلی‌ترین آسیب اجتماعی دانستند.
سردار زاهدیان تصریح کرد: بر اساس آمار ستاد مبارزه با مواد مخدر، ۲ میلیون و ۸۰۸ هزار معتاد در کشور داریم که اگر هر کدام عضو یک خانواده ۵ نفره باشند، حدود ۱۵ میلیون نفر در جامعه با این آسیب اجتماعی به صورت مستقیم روبرو هستند که نتایج آن را در بزهکاری معتادان و خانواده‌های آنان می‌توان دید.
وی «اعتیاد» را زلزله‌ای خاموش در کشور دانست که انسان‌ها را بی‌خانمان می‌کند و بیان داشت: باید اقدامات بسیاری در حوزه‌های مختلف همچون درمان و کنترل صورت بگیرد تا گرایش به اعتیاد کاهش یابد. همچنین باید اقدامات پیشگیرانه برای اینکه دیگر افراد جامعه دچار اعتیاد و آسیب‌های آن نشوند، انجام داد که رسانه‌ها در این حوزه نقش مهم و اثرگذاری دارند.
سردار زاهدیان در رابطه با اخلاق اجتماعی هم گفت: برخی از اتفاقاتی که امروز در سطح جامعه مشاهده می‌کنیم، ناشی از این است که اقدامات مثبت فرهنگ‌ساز صورت نگرفته است و رسانه‌ها باید تلاش کنند تا به فرهنگ‌سازی بپردازند و خبرگزاری دفاع مقدس که ترویج‌دهنده فرهنگ ایثار و شهادت است، می‌تواند در این رابطه نقش مفیدی داشته باشد.