به گزارش دفاع‌پرس، سردار سرتیپ بسیجی «بهمن کارگر» رئیس بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس دقایقی پیش در دومین آیین نکوداشت پیشکسوتان جهاد و مقاومت که در محل موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس در حال برگزاری است، ضمن گرامی‌داشت ایام محرم و عزاداری اباعبدالله الحسین (علیه السلام) و خیر مقدم به پیشکسوتان این عرصه اظهار داشت: از همه مسوولین بزرگوار تشکر می‌کنیم که با یاران خودشان در جبهه‌های خون شهادت دفاع مقدس هم‌سنگران بودند و امروز در یک مجلس با آن‌ها جمع شده‌اند.
وی افزود: اولین نکوداشت ملی پیشکسوتان از سال گذشته بنا به تدبیر سرلشکر باقری با مرکزیت تهران برگزار شد و امروز دومین نکوداشت را برگزار می‌کنیم. هم‌زمان با این مراسم نیز در سراسر کشور نکوداشت پیشکسوتان استان‌ها در حال برگزاری است که بنا بر فرامین رهبر معظم انقلاب که در سال ۱۳۹۶ فرمودند «در مورد پیشکسوتان حتما کارهای عاجلی انجام شود» صورت می‌گیرد.
رئیس بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس تصریح کرد: البته کارهای بسیار خوبی در سطح کشور انجام شده است. ما از موسسات مردم‌نهاد که توسط پیشکسوتان دفاع مقدس تشکیل شده، حمایت می‌کنیم. موضوع این سازمان صرفا بازنشستگان نیست، بلکه بحث ما پیشکسوتان دفاع مقدس است.
سردار کارگر به افتتاح ۱۰ موزه جدید در ۱۰ استان کشور اشاره کرد و افزود: در حال حاضر ۱۵ موزه در سراسر کشور در حال فعالیت هستند. ما این موزه‌ها را در اولویت کاری بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس قرار دادیم؛ چراکه مرکز و پاتوقی برای پیشکسوتان لازم بود.
وی تاکید کرد: پرداختن به تاریخ شفاهی دفاع مقدس با استفاده از ظرفیت پیشکسوتان یکی از کارهای در دستور کار ماست که در حال انجام است. در طول ۲۰ سال گذشته، فقط ۷۰۰ کتاب در این عرصه چاپ شده بود؛ اما با یک کار جهادی طی ۲ سال گذشته حدود هفت هزار عنوان کتاب به چاپ رساندیم.
رئیس بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس در ادامه به لزوم اطلاع‌رسانی درباره تشییع شهدای گمنام در ماه محرم اشاره کرد و اظهار داشت: روز پنج‌شنبه مراسم تشییع ۱۳۵ شهید گمنام از دانشگاه تهران انجام خواهد شد که امیدواریم همه توفیق حضور در این مراسم را داشته باشند. این شهیدان روز دوشنبه ۲۶ شهریور در هشت استان کشور تشییع خواهند شد.