به گزارش دفاع پرس از مشهد، آیین بیست­ ونهمین سالگرد ارتحال بنیانگذار انقلاب اسلامی حضرت امام خمینی (ره) با حضور حجت‌الاسلام «حیدر مصلحی» رئیس سازمان نشر آثار و ارزش‌های مشارکت روحانیت در دفاع مقدس، فرماندهان ارشد نظامی و انتظامی استان خراسان رضوی و کارکنان نیرو‌های مسلح در مسجد «گوهرشاد» برگزار شد.
حجت‌­الاسلام «مصلحی» در این مراسم، با بازخوانی اهداف حضرت امام خمینی (ره) در ایجاد انقلاب اسلامی، اظهار داشت: بیداری اسلامی و ایجاد زمینه برای ظهور حضرت مهدی (عج)، از اهدافی است که امام راحل در ایجاد انقلاب اسلامی به دنبال آن بودند.
وی افزود: با تأمل در عمر ۴۰ ساله انقلاب متوجه خواهید شد که این اهداف در حال شکل‌گیری هستند، هر چند که دست‌یابی به آن دارای هزینه است.
مصلحی در بخش دیگری از سخنان خود، به تأثیرگذاری اسلام و انقلاب بر تفکر اندیشمندان غربی اشاره کرد و گفت: امروز در دنیای استکبار حرکتی میلیونی پیاده‌­روی اربعین، اندیشمندان غربی و اروپایی را به طور عجیبی به سمت اسلام سوق داده است. همین حرکت باعث شده کتاب­‌های تجزیه و تحلیل نهضت امام حسین (ع) در کشور‌های اروپایی در تیراژ انبوهی به فروش برسد.
رئیس سازمان نشر آثار و ارزش‌های مشارکت روحانیت در دفاع مقدس خاطر نشان کرد: ویژگی خاص حضرت امام خمینی (ره) این بود که ولایت‌مداری را به معنای کامل در جهان اسلام و به‌خصوص ایران پایه‌­ریزی کرد.
وی ابراز داشت: در آیات ۵۱ تا ۵۶ سوره مائده به ولایت‌مداری مثبت و منفی اشاره شده است. در این آیات توصیه شده است کسانی که به دنبال انقلاب هستند و در مسیر آن قرار دارند ولایت یهود و نصارا را نپذیرید، در غیر این صورت جزو آن‌ها خواهند بود. در بخش دیگری از این آیات هشدار داده شده آن‌هایی که در مسیر انقلاب چهره نفاق بر چهره دارند به سوی یهود و نصارا سرعت می‌گیرند. نمونه یهود و نصارا امروز آمریکا و اروپا هستند و مصداق عینی آن برجام است.
مصلحی ادامه داد: بر اساس این آیات گروهی هستند که وقتی به آن‌ها گفته می ­شود علت گرایش آن‌ها به سمت یهود و نصارا چیست؟ در جواب می­ گویند ترس آن را داریم که به ما لطمه بزنند. کاری که امروز آمریکایی­‌ها می‌کنند و هر از چندی اعلام می­‌کنند که گزینه روی میز است و جمعی می‌گویند می‌خواهیم مانع وقوع جنگ بشویم.
مشاور عالی نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران افزود: مشکل بزرگ ما این است که در رده­‌های مختلف و حوزه‌های گوناگون عنایات الهی را فراموش کرده‌ایم. عمر ۴۰ ساله نظام مقدس جمهوری اسلامی نشان داده است که عنایات الهی همواره یاور انقلاب بوده است.
وی در پایان گفت: همان‌گونه که نیرو‌های مسلح با بسیج مردمی و هدایت­‌های امام راحل و مقام معظم رهبری افتخار آفریدند، این تلاش و مجاهدت باید حول محور وحدت تداوم داشته باشد تا زمینه ساز انقلاب حضرت مهدی (عج) باشد.