به گزارش دفاع پرس از تهران، سردار «علی‌اصغر محسن شیخی» مدیر‌کل حفظ آثار دفاع مقدس استان تهران در نشست اساتید و کارکنان دانشگاه آزاد اسلامی واحد «رودهن» اظهار داشت: با پیروزی انقلاب اسلامی در ایران آمریکایی‌ها که منافع خود را در خاور میانه در خطر می‌دیدند، تلاش کردند که از طرق مختلف نظام جمهوری اسلامی را به چالش کشیده و بار دیگر همچون رژیم شاه با سیاست های خود همراه کنند.
وی گفت: از مهمترین و بزرگ ترین سناریوهای آنان برای رسیدن به این هدف، تحمیل جنگ هشت ساله به دولت و ملت ایران از طریق تحریک و تجهیز یکی از کشورهای سلطه طلب منطقه به نام رژیم بعثی عراق بود.
سردار شیخی افزود: در طول این هشت سال؛ آمریکایی ها کوشیدند با بسیج اکثر کشورهای منطقه‌ای و بین‌المللی علیه ایران و در جهت حمایت از «صدام»، کشور ما را از مواضع اصولی، انقلابی و الهی خود به عقب برانند اما با مقاومت ملت قهرمان ایران هرگز موفق به انجام این نقشه شوم خود نشدند.
مدیرکل حفظ آثار دفاع مقدس استان تهران با اشاره به دستاوردهای دفاع مقدس، ایستادگی در برابر ظلم و دفاع از مظلوم را از مهمترین ثمرات و نتایج دفاع مقدس دانست و افزود: امروز حضور ما در سوریه و دفاع از ملت مظلوم سوریه در برابر مزدوران استکبار جهانی به سرکردگی آمریکا در راستای تداوم اهداف، نتایج و نیات ناب و خالص هشت سال دفاع مقدس است.
وی با اشاره به فرمایشات امام خمینی، وجود دست نصرت الهی بر سر این نظام مقدس را مهمترین ویژگی ممتاز این انقلاب دانست که دژ تسخیرناپذیر در برابر همه دشمنان آن است.
سردار شیخی در پایان خطاب به اساتید اظهار داشت: ولایت‌مداری، دشمن شناسی، اتحاد و همبستگی، القای روحیه امیدواری، از مهمترین شاخصه‌هایی است که اساتید باید نسبت به تبیین و ترویج آنان برای دانشجویان جوان که متولیان فردای مملکت اسلامی ایران هستند، همت گمارند.