به گزارش دفاع پرس از کردستان، «مریم مجتهدزاده» رئیس سازمان نشر آثار و ارزش‌های مشارکت زنان در دفاع مقدس، در همایش تجلیل از زنان رزمنده و ایثاگر استان کردستان، ضمن ادای احنرام به خانواده‌های معظم شهدا، اظهار داشت: زنان به‌عنوان فرشتگانی از ایران اسلامی و کشور‌های مقاومت، از جان خود مایه گذاشتند و تماشاگر صحنه جنگ نبودند، بلکه در میدان بودند و افتخارآفرینی کردند.
وی با بیان این‌که امروز دستاورد‌های عظیمی که داریم را مرهون دوران هشت سال دفاع مقدس هستبم، افزود: باید راهکار‌های مقابله با «جنگ نرم» دشمن را بدانیم که چرا شرق و غرب با یکدیگر متحد شدند تا انقلاب اسلامی را از بین ببرند، همه این موضوعات نیازمند تحلیل است و اگر تحلیل نشود نمی‌توان به حماسه‌ای هشت سال دفاع مقدس و مدافعان حرم پی ببریم.
مجتهدزاده با بیان این‌که سوریه امن‌ترین کشور جهان بود، اما اکنون امنیت آن متزلزل شد است، گفت: رزمندگان مدافع حرم نقش مهمی در ایجاد امنیت دارند و باید بدانیم که امنیت و آرامش امروز کشورمان را مدیون شهدا هستیم.
وی با بیان این‌که کافی است به دوران جنگ نگاه کنیم که چه به روز مردم آمده است، تأکید کرد: زمانی دشمنان «جنگ سخت» را بر ما تحمیل کردند، به‌ظاهر با رژیم بعث عراق می‌جنگیدیم، اما در اصل با یک ائتلاف ناشناخته با کل کشورهای مستکبر دنیا در حال جنگ بودیم.
وی افزود: دشمن استاندارد‌های دوگانه دارد؛ هر زمان بخواهد شعار حقوق بشر می‌دهد و هر زمان نیز بخواهد مردم را به خاک و خون می‌کشد.
مجتهدزاده خاطرنشان کرد: در هشت سال دفاع مقدس همه کشور‌های مستکبر یک طرف بودند و کشور ما تنها بود؛ به گونه‌ای که حتی سیم‌خاردار را وارد می‌کردیم، ولی با مقاومت و ایثار رزمندگان پیروز میدان بودیم، اکنون نیز جوانان ما باید شهدا را بشناسند و این بزرگواران را الگوی خود قرار دهند و بدانند اگر امروز ایران به افتخارات علمی فراوان دست یافته، مرهون صلابت و از خودگذشتگی شهدا است.
وی یادآور شد: جوانان ما باید بدانند که چه گذشته‌ پرافتخاری داشتند تا بتوانند آینده‌ پرافتخاری را نیز ایجاد کنند.
رئیس سازمان نشر آثار و ارزش‌های مشارکت زنان در دفاع مقدس گفت: وقتی یک‌بار مذهبی به کاری می‌دهیم، دیگر دشمنان نمی‌توانند بر آن غلبه کنند و تلاش آن‌ها این است که این بار ایدوئولوژیک مقدس بودن را از مردم ما بگیرند؛ چرا که تمام اقتدار ما این است که مردم در تمام صحنه‌ها حضوری فعال داشته‌اند.
وی با اشاره به نقش زنان در تغییر مسیر تاریخ افزود: زنان ایثارگر و همسران رزمندگان، زنان بزرگی هستند که سنگر خانواده را حفظ کرده و سنگرسازی در اجتماع و سیاست را خلق کردند و با تأسی از حضرت زینب (س) مانند کوه استوار ایستادند و درس بزرگی به نسل جوان و همه انسان‌ها دادند.