به گزارش دفاع پرس از استان گلستان، مراسم تکریم سرهنگ ستاد «مسعود جمشیدی» و معارفه سردار «علی ملک شاهکویی» امروز با حضور جانشین رئیس بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس در تالار نور قرارگاه عملیاتی لشکر ۳۰ گرگان برگزار شد.
در این جلسه امیر «محمد فهمیده» جانشین رئیس بنیاد حفظ آثار و نشر ارزشهای دفاع مقدس اظهار داشت: ماه محرم و صفر نمایش حماسه بزرگ حسینی است و انقلاب اسلامی نیز ادامه حرکت این حماسه بزرگ است.
وی افزود: جنگ تحمیلی بزرگترین توطئه دشمن برای براندازی انقلاب اسلامی بود و در این آزمون سخت الهی جامعه اسلامی با الگو‌پذیری از حاکمیت دینی و اسلامی در میدان جهاد قرار گرفت و در طول هشت سال آن را به خوبی نشان داد.
جانشین رئیس بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس گفت: وحدت و انسجام مردم و نیروهای مسلح در اوج مشکلات اقتصادی و سیاسی موجب شد دفاع همه جانبه آن زمان با عنوان دفاع مقدس بیان شود و ثمره آن تشکیل نهضت مقاومت و بیداری اسلامی در سایر کشورهای منطقه است و تا زمانی که این وحدت و انسجام در بین مردم و نیروهای مسلح حکمفرما باشد به این کشور آسیبی نخواهد رسید.
فهمیده بیان داشت: بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس به منظور ترویج فرهنگ ایثار و شهادت و جلوگیری از تحریف و فراموشی دفاع مقدس و ارائه آن به نسل آینده تشکیل شده است.
وی ضمن تقدیر و تشکر از زحمات سرهنگ جمشیدی در طی مدت مدیریتی خود؛ سردار «علی ملک شاهکویی» را به عنوان مدیرکل جدید حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان گلستان معرفی کرد و از همه مسئولین و نیروهای مسلح استان درخواست کرد که همکاری لازم را با مدیر‌کل جدید در راستای ترویج فرهنگ دفاع مقدس و بخصوص ساخت و بهره‌برداری مرکز فرهنگی دفاع مقدس استان داشته باشند.
در ادامه سردار «علی ملک شاهکویی» مدیرکل جدید حفظ آثار و نشر ارزشهای دفاع مقدس گلستان، خدمت به شهدا و رزمندگان و مردم این استان را افتخاری بزرگ برای خود دانست و افزود: بنده از همین ابتدای آغاز مسئولیتم دست یاری به سوی همه مسئولین استان، فرماندهان و پیشکسوتان عزیز دراز می‌کنم تا ان‌شاء‌الله بتوانیم حق مطلب را به شهدا و ایثارگران ادا کنیم و سند پرافتخار دفاع مقدس را بدون هیچ گونه تحریفی و به نحو شایسته به دست آیندگان برسانیم.
در ابتدای این مراسم سرهنگ «مسعود جمشیدی» مدیرکل پیشین اداره‌کل حفظ آثار و نشر ارزشه‌ای دفاع مقدس گلستان، گزارشی از اقدامات و عملکرد این اداره را در مدت مسئولیت خود ارائه کرد.