به گزارش دفاع پرس، نشست مشترک مسئولین سازمان ادبیات و مسئولان دانشگاه پیام نور در راستای تفاهم‌نامه فی مابین ۲ سازمان برای برگزاری کنگره ملی شعر دفاع مقدس برگزار شد.
در این نشست محمدهادی امین ناجی معاون فرهنگی دانشگاه پیام نور از استقبال این دانشگاه نسبت به مقوله ادبیات و شعر دفاع‌ مقدس اظهار داشت: دانشگاهیان به عنوان کنشگران پیشرو در عرصه فرهنگ، دارای پتانسیل راهبردی و اجرایی مناسبی هستند که باید زمینه آن فراهم شود. تعامل بین بنیاد و دانشگاه می‌تواند به روزآمدی زبان مخاطب و تغییر نگرش دانشجویان در سطح جامعه منجر شود.
وی گفت: شعر دفاع‌ مقدس، توسعه رشته پایداری ادبیات دفاع‌ مقدس از زمینه‌های مشارکت بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع‌ مقدس با دانشگاه پیام نور است.
در ادامه «محمدحسین کریمی‌پور» معاون ادبیات، سازمان ادبیات و تاریخ دفاع‌مقدس، ضمن تشکر از همراهی دانشگاه‌ها و مراکز علمی کشور به ویژه دانشگاه پیام‌نور اهداف این حرکت عظیم ملی را تشریح کرد و اظهار داشت: استمرار یک حرکت منجر به ماندگاری و پایداری می‌شود و جریان تولید شعر در کشور باید از بدنه دانشگاهی آغاز شود و دفاع‌مقدس زمینه مناسبی است تا نقص‌های شعر امروزی جامعه را برطرف کند.
وی در بخش دیگری از صحبت‌های خود به مواردی که می‌تواند حضور دانشگاه و نهاد‌های عملی کشور را در بحث دفاع‌ مقدس و فرهنگ پایداری تقویت کند، اشاره کرد و افزود: فعال‌سازی انجمن‌های شعر، شب‌های خاطره، تبیین مبانی نظری شعر امروزی و جلسات نقد کتاب شعر دفاع‌ مقدس و مقاومت از جمله این فعالیت هاست.