به گزارش دفاع پرس، مریم مجتهدزاده رئیس سازمان نشر آثار و ارزش‌های مشارکت زنان در دفاع مقدس با صدور پیامی درگذشت مادر شهیدان «قاسم و خدامراد نصیری» را تسلیت گفت.
متن پیام به شرح ذیل است:
بسم الله الرحمن الرحیم
انا لله و انا الیه راجعون
درگذشت مرحومه مغفوره حاجیه خانم «نوریجان طاهری» مادر شهیدان «قاسم و خدامراد نصیری» موجب تألم و تأثر گردید. چنین بانویی که شخصیتی‌هایی همچون شهیدان والامقام نصیری را در دامن پرمهرش پرورش داد، مایه افتخار ایران اسلامی است. به یقین نام نیک این مادر فداکار در دفتر زرین فرهنگ ایثار و شهادت ماندگار خواهد ماند.
اینجانب خاموش شدن این شمع نورانی را به خانواده محترمشان تسلیت عرض نموده، از ذات لایزال الهی برای آن عزیز سفر کرده غفران و علو درجات و برای بازماندگان محترم صبر جمیل و اجر جزیل را مسئلت می‌نماید.
لازم به ذکر است، روحانی شهید قاسم نصیری در سال ۱۳۴۵ دیده به جهان گشود و پس از اخذ دیپلم به فراگیری علوم دینی و حوزوی پرداخت. سپس از سوی بسیج در جبهه حضور یافت و سرانجام در ۱۳ تیرماه ۱۳۶۵، در جزیره مجنون عراق بر اثر اصابت ترکش به سرش به شهادت رسید. برادر وی خدامراد نیز در سال ۱۳۴۶ متولد شد، دانش آموز چهارم متوسطه در رشته انسانی بود که از سوی بسیج در جبهه حضور یافت و سرانجام در ۲۵ بهمن‌ماه ۱۳۶۴، در جزیره فاو عراق بر اثر اصابت ترکش به سر به مقام رفیع شهادت نائل آمد. مزار هر ۲ شهید در گلزار مطهر شهدای زادگاه خود شهر اردل است.