به گزارشدفاع پرس از بندرعباس، «علی اصغر جعفری » رئیس سازمان هنری و سینمایی دفاع مقدس در آیین افتتاحیه دومین جشنواره ملی فانوس با تبریک هفته وحدت، اظهار داشت: خانواده شهدا بر گردن ما حق دارند چون فرزندان آنها اسلام را در مقطعی نجات دادند که همه کمر همت برای نابودی اسلام بسته بودند.
علی اصغر جعفری عنوان کرد: انقلاب اسلامی ایران در مقطعی که همه از بردن اسم اسلام هراس داشتند آن را زنده کرد. امروز اسلام مورد اقبال همه انسان های آزاده جهان است .
وی افزود: اگر دفاع مقدس نبود دشمن انقلاب اسلامی را بر زمین می زد اما این جنگ باعث شد ما قامت راست کنیم، دفاع مقدس به ما شجاعت،عزت ،مدیریت و عبور از سختی ها را یاد داد. امروز اگر در جبهه های مختلف در حال مقابله با نظام سلطه هستیم در ادامه همان تفکر دفاع مقدس است.
جعفری اظهار داشت: اگر شهدای ما در دفاع مقدس و در دفاع از حرم مظلومانه فداکاری کردند ما به آن می بالیم این بالیدن را باید به همه بچشانیم و آن هم وظیفه همه شما هنرمندان است.
رئیس سازمان هنری و سینمایی دفاع مقدس تصریح کرد: در دومین سال برگزاری جشنواره فانوس شاهد رشد کمی بیش از ۲۶۰ درصدی آثار هستیم و موجی در کشور برای تولیدات دفاع مقدس در بخش های مختلف فیلم، موسیقی، تئاتر و … ایجاد شده است.
وی با اشاره به دیدار خود با مقام معظم رهبری گفت: رهبری توقع کار صد برابری از ما در حوزه دفاع مقدس دارند ،چون دشمن به شدت در حال کار بر علیه ملت است و ما باید در سال آینده بخشی از این مطالبات ایشان را با تولید آثار خود به انجام برسانیم.