به گزارش دفاع پرس، آیین اختتامیه دومین جشنواره ملی فانوس، با حضور جمعی از هنرمندان برگزار شد.
علی‌اصغر جعفری رئیس سازمان هنری و امور سینمایی دفاع مقدس در مراسم اختتامیه جشنواره ملی فانوس اظهار داشت: مایه‌خوشحالی است که دومین دوره جشنواره فانوس را در جوار شهدای هرمزگان برگزار می‌کنیم. مخصوصاً شهدای خلیج فارس که داغشان همواره در یاد مردم ایران خواهد بود.
وی افزود: در دومین جشنواره فانوس مفتخریم که سرلشکر محمدباقری رئیس ستاد کل نیروهای مسلح نیروهای مسلح و سید عباس صالحی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی پیام‌های جداگانه‌ای به این جشنواره ارسال کردند.
رئیس سازمان هنری و امور سینمایی دفاع مقدس به حمایت‌های سردار بهمن کارگر رئیس بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس اشاره کرد و تصریح کرد: حضور ایشان موج از فعالیت‌های مختلف در حوزه هنر و سینما را تدارک دیده که این جشنواره نیز مدیون این کمک و همیاری است.
وی خاطرنشان کرد: جشنواره دوم با رشد بیش از ۲۶۰ درصدی همراه است و به لحاظ کیفی نیز تپفیقاتی به همراه داشته است. جوانان در این جشنواره با اعتقاد، باور و دانش و بهره‌گیری از روش‌هایی متعالی هنر، پیام‌های ارزشمندی را از دل دفاع مقدس بیرون کشیده‌اند و با رسانه‌ها هنر منعکس کردند.
گفتنی است؛ سردار سرتیپ دکتر بهمن کارگر رئیس بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس، علی‌اصغر جعفری رئیس سازمان هنری و امور سینمایی دفاع مقدس، جواد قلی‌زاده دبیر، جلیل سامان کارگردان سینما احمد دهقان بازیگر، محمدعلی بهمنی شاعر، مصطفی محدثی‌خراسانی شاعر و جمعی از هنرمندان ۳۱ استان کشور در این مراسم حضور داشتند.