به گزارش دفاع پرس، سردار کارگر رئیس بنیاد حفظ آثار نشر ارزش‌هاس دفاع مقدس در آیین اختتامیه دومین جشنواره ملی فانوس در بندرعباس برگزار شد، با بیان اینکه بدون تردید هشت سال دفاع مقدس تامین‌کننده حیثیت و آبروی ملت ایران بود، اظهار داشت: ماهیت فعلی و امنیت امروز ما در گِرو هشت سال دفاع مقدس بود.
وی گفت: اگر دفاع مقدس نبود امروز عزت و امنیت، استقلال و آزادی نداشتیم. جنگ به خودی خود سخت و ویران‌گر است اما ما در جنگ دستاوردهای زیادی داشتیم.
رئیس بنیاد حفظ آثار نشر رزش‌هاس دفاع مقدس افزود: ابتکار امام خمینی (ره) جنگ رژیم بعثی علیه مردم ایران را با نام «دفاع مقدس» ثبت کرد.
سردار کارگر باتاکید براینکه ما در دفاع مقدس تهدید را به فرصت تبدیل کردیم، ادامه داد: جوانان بدانند کشور ما در جنگی که رژیم بعثی صدام شروع کرد قادر نبودیم در کشور سیم خاردار بسازیم اما امروز خودکفایی ما در صنایع دفاعی، دانش هسته‌ای، علوم پزشکی شکل گرفته که همه مدیون دفاع مقدس است.
وی تصریح کرد: ما در دفاع مقدس متوجه شدیم باید روی پای خودمان بایستیم و ما می‌توانیم. یکی از کارهای دشمنان ما که پول برای آن خرج می‌کنند این است که دفاع مقدس را به فراموشی بسپاریم یا آن را منحرف کنند.
رئیس بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس گفت: دی ماه سال گذشته رهبر انقلاب فرمودند «همانطور که ملت ما سرشکستگی عهدنامه ترکمنچای را حس می‌کند، دفاع مقدس می‌تواند ۱۰۰ تا ۲۰۰ سال را تزریق کند»، ما به دنیا ثابت کردیم دست خالی می‌توانیم مقابل ظلم بایستیم.
سردار کارگر افزود: امروز جمهوری اسلامی قدرتمند است و به قدری قدرت دارد که می‌تواند سوریه اشغال شده را نجات دهد. فقط یک کشور قدرتمند می‌تواند دشمن را در هزاران کیلومتر خارج از مرزها زمین‌گیر کند. جرأت و اجر رزمندگان امروز مدافعان حرم از رزمندگان دفاع مقدس بیشتر است.
وی تاکید کرد: یکی از اشکالات ما این است که به سوالات نو و جدید جامعه پاسخ‌های کهنه می‌دهیم، این نمی‌شود. ما به مسائلی امروز می‌خواهیم مدل‌های سابق را ارائه کنیم!
رئیس بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس اظهار داشت: زبان هنر این حماسه بزرگ را می‌تواند به جوانان و نسل آینده نشان دهد. نباید برای هنرمندان تعیین تکلیف کنیم، این اشتباه است.باید به هنرمندان اعتماد کنیم و اسناد و مدارک لازم از دفاع مقدس را به آن‌ها ارائه کنیم.
سردار کارگر گفت: سوژه‌های زیاد درباره دفاع مقدس وجود دارد که باوجود آن دست هنرمندان پرخواهد شد. آمریکایی‌ها امروز و در ۲۰۱۶ فیلم سرباز رایان را می‌سازند درحالی که جنگ ما متعلق به ۳۰ سال پیش بوده و زمانی کمی از آن گذشته است. آمریکایی‌ها اذعان می‌کنند از مستندهای آوینی گرفته اند.
وی خاطرنشان کرد: مقام معظم فرمودند «صدای شهیدان را به گوش جوانان و نوجوانان و گوش سنگین خودمان بشناسیم» اگر این صدا شنیده شود پیروزی و مقاومت خواهد داشت که کار هنرمندان است. ما نیازمند زبان هنر و هنرمندان هستیم. هنرمندان زبان خاصی دارند. سینماگران کشور را دوست دارند و درخدمت کشور هستند.
رئیس بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس افزود: استفاده از فضای مجازی جز زندگی مردم است، فضای مجازی فرصت است و تهدید نیست پس باید از آن استفاده کنیم. فضای مجازی ابزار نیست بلکه سبک زندگی است.